Drogi Gimnazjalisto !

Witamy na stronie II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie.

 

Jeśli zdecydowałeś się na naukę w liceum, to dopiero początek Twoich wyborów. Od ich trafności będzie zależeć Twoja satysfakcja, a także możliwości podejmowania wyzwań na studiach.  Zależy nam, żebyś dobrze poznał naszą ofertę edukacyjną i podjął najlepszą dla siebie decyzję.

 

Co wyróżnia ofertę II LO ?

  • Zapewniamy kształcenie ogólnokształcące, dlatego uczysz się trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
  • To Ty wybierasz klasę, drugi język obcy i rodzaj zajęć z WF-u. 

 

Za co wyróżniają nas inni ?

  • LUMEN 2016 w wersji 2.0 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wskazał jedną szkołę, która przygotowała najlepszych kandydatów na studia. To niezwykłe wyróżnienie nie tylko dla naszego liceum, ale także dla Gniezna! Doceniono wykształcenie naszych uczniów, ich późniejsze sukcesy na studiach, zaangażowanie w życie uczelni oraz funkcjonowanie na rynku pracy. 

 

  • Brązowa tarcza Perspektywy 2015, 2016, 2018, która zapewniła nam tytuł jednego z najlepszych liceów powiatu gnieźnieńskiego w 2014, 2015 i 2017 roku.

 

  • Licealiada 2016nasza szkoła zajęła IV miejsce w województwie wielkopolskim w klasyfikacji rocznej.

 

 

Masz pytania, chcesz nas poznać bliżej lub miło spędzić czas ze znajomymi - przyjdź na Drzwi Otwarte 14 kwietnia 2018 roku, zaczynamy o 9.00!

 

Czekamy na Ciebie

Nauczyciele i Uczniowie II LO