Pomysł stworzenia gazety zrodził się we wrześniu 1998 r. Jego autorem był p. profesor Piotr Wróblewski, uwaga!, matematyk. Gazeta błyskawicznie zdobyła popularność, osiągając nakład 280 sztuk.
W roku 2000 nadano gazecie numer ISSN tzn. międzynarodową, znormalizowaną sygnaturę służącą do identyfikacji wydawnictw w światowym systemie informacji.
Pierwszym redaktorem naczelnym gazety został Łukasz Cieśliński, dziś redaktor naczelny „Gnieźnieńskiego Tygodnia” oraz serwisu gniezno.naszemiasto.pl.
Redakcja gazety podnosiła swe kwalifikacje, wchodząc we współpracę z profesjonalnymi mediami. Zaowocowało to przyznaniem III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych „Pałuckie Pióro” (2003 r.). W tym samym roku nasi dziennikarze zdobyli akredytację prasową pozwalającą na udział i tworzenie relacji z Ogólnopolskiego Dyktanda Ortograficznego w Katowicach.
Twórcy LIKE zawsze próbowali wpływać na rzeczywistość, nie tylko pisząc o niej, lecz również kreując pewne zdarzenia. Najważniejsze spośród nich to włączenie się do akcji organizowanej przez Amnesty International, polegającej na pisaniu i wysyłaniu apeli w sprawie osób, które stały się więźniami z powodu obrony praw człowieka.
LIKE to jednak przede wszystkim gazeta szkolna, stąd jej olbrzymie zaangażowanie w życie szkoły, polegające także na inicjowaniu różnych przedsięwzięć takich jak LIGA KLAS, minifestiwal o nagrodę ZŁOTEGO WRÓBLA, nagranie płyty z kolędami, Konkurs SPLENDORY na najciekawszą osobowość wśród nauczycieli, Dzień Wdzięczności (razem z Samorządem Uczniowskim).