NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

22 czerwca to najpiękniejszy dzień w tym roku szkolnym, ponieważ zakończył dziesięć miesięcy zmagań uczniów II LO z kartkówkami, sprawdzianami i testami. Aby  uczcić to wydarzenie, klasa 1A pod wodzą pana prof. Piotra Wróblewskiego i pani profesor Marty Krówczyńskiej przygotowała uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Ten rok szkolny ukończyło z wyróżnieniem 71 osób, w tym dziewięcioro może pochwalić się średnią powyżej 5,5. Podziękowania należą się członkom Samorządu Uczniowskiego i szkolnej gazety LIKE.

efemerydy efemerydy_s2 efemerydy_s3 efemerydy_s4 efemerydy_s5

Kordian, akt II, scena V- czyli Dąbrówka pod Mont-Blanc

            Koniec czerwca to dla jednych maraton za lepszymi ocenami, dla innych okazja do wycieczek szkolnych. W tym roku nasza szkoła obrała za cel szwajcarski CERN i parę innych skromnych zabytków. Na przykład taki tam zamek, który wykorzystał Walt Disney oraz francuską wioskę olimpijską, która jest podnóżem szczytu Europy… ale po kolei.

W dniach 14-15 czerwca klasa 2f wzięła udział w wycieczce pt. W szkiełku kamery do Warszawy i Łodzi.  Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Wielkim i Operze Narodowej. Przewodniczka wprowadziła nas za kulisy obiektu i pokazała niemal każdy kąt budynku. Mogliśmy zobaczyć ogromną scenę operową, a także zajrzeć do pracowni artystycznych. “Małe miasteczko w wielkim mieście” - tak można by opisać Teatr Wielki w Warszawie.

13.06.2018r. w naszej szkole, grupa uczniów z klasy pierwszej, w ramach projektu z podstaw przedsiębiorczości, zorganizowała spotkanie z Ewą Biskupską - opiekunką gnieźnianki, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata - Heleny Kowalewskiej. Z naszą szkołą łączy Panią Helenę  fakt, że pracowała tu jako nauczycielka. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia uczniom biografii Pani Kowalewskiej oraz opisania losów żydowskiej przyjaciółki jej rodziny- Lusi, która zamknięta  w getcie była świadkiem okrutnej śmierci własnych rodziców i rodzeństwa. Pani Helena wraz z rodziną pomagała jej podczas okupacji. Narażając własne życie oraz życie członków rodziny wyprowadziła ją z getta i ukrywała przed okupantami.  Za swoją odwagę i poświęcenie Pani Helena wyróżniona została tytułem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata i upamiętniona tablicą w Instytucie Yad Vashem.

Podkategorie