NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

W dniach 24 – 31 maja gościliśmy w naszym liceum zespoły muzyczne oraz młodzież ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie od kilku lat odwiedzają nasze miasto na zaproszenie muzyka z USA Richarda Dietricha oraz jego żony Brendy z Phoenix w Arizonie. Państwo Dietrich przyjechali po raz pierwszy do Polski kilka lat temu, gdy okazało się, iż Brenda pochodzi ze szlacheckiego rodu Promnitzów, który znany był od średniowiecza, a jego księstwa znajdowały się na terenie dzisiejszego Dolnego Śląska.

21 maja grupa uczniów złożona głównie z uczniów klas 1D, 1E, 1B jak i również spoza szkoły wyjechała na upragnioną wycieczkę. Grupa liczyła 23 osoby a naszymi opiekunami były: Pani Profesor Anna Słomian oraz Pani Profesor Honorata Grochowska. Punktem docelowym wycieczki była Kotlina Kłodzka. Cała grupa wycieczkowiczów spotkała się o 5:30 niedaleko dworca. Po 5 godzinach jazdy dotarliśmy do pierwszego punktu programu, jakim był Kompleks Riese.

W piątek 27 kwietnia w sali sportowej naszego liceum  odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Zakończyli oni naukę w liceum i stali się absolwentami szkoły. Pożegnanie starszych kolegów, utrzymane w konwencji marynistycznej,  przygotowane przez drugoklasistów poprowadzili Aneta oraz Michał. Do motywu przewodniego nawiązywały oficjalne przemówienia: pani dyrektor - Róży Grabowskiej, zaproszonych gości oraz uczniów, a także wystrój sali, stroje prowadzących i  upominki, którymi absolwenci zostali obdarowani. W ich imieniu podziękował za naukę i troskę Bartosz Trzybiński. W imieniu drugoklasistów, pożegnał maturzystów Jakub Krzymiński. Uhonorowani zostali także uczniowie, którzy w ciągu trzech lat nauki wyróżnili się wynikami i sukcesami w konkursach oraz zawodach sportowych. Najwyższą średnią - 5,83 wypracowała Ania Jarecka, która, oprócz nagród rzeczowych od Rady Rodziców i Wyższej Szkoły Bankowej otrzymała medal Unus Optimus Dobrava. Najlepszym sportowcem został Piotr Leśniczak.  Uroczystość uświetniły także występy artystyczne: Macieja Rembikowskiego, Lilianny Kłos oraz prof. Aleksandra Schmidta.  Podczas uroczystości starsze Koleżanki z Koła Absolwentów uhonorowały również najsympatyczniejszych maturzystów: Zuzannę Siudzińską oraz Remigiusza Bagrowskiego. Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, obejrzeli pamiątkowe filmy z trzech lat edukacji i...

Każdy Polak jako wierny widz Kargula i Pawlaka chociaż raz marzył o Ameryce. Wielkie budynki, autostrady, cywilizacja, najlepsze, największe - po prostu podróż życia. Tym razem to Amerykanie przylecieli do nas, a ściśle mówiąc, chór Moody Choral z Chicago pod batutą pani dyrygent Xiangtang Hong, która urodziła się w Singapurze. Czterdzieścioro pięcioro utalentowanych studentów muzyki zaśpiewało w środę w hali II LO.  Ściany zadrżały, uczniowie ucichli i wpatrzeni w wykonawców z zachwytem w oczach słuchali (może nauczyciele dla zwrócenia na siebie uwagi niesfornych uczniów muszą zacząć śpiewać?). 

English for ICT - brawo Dąbrówka! 
 
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny doskonale wypadli w organizowanym przez PWSZ konkursie English for Information and Communications Technology. Wśród pięciu nagrodzonych laureatów konkursu znalazło się aż czworo reprezentantów Dąbrówki:
Dominik Czeski 1a (1. miejsce)
Alicja Miłoszewska 2a (2. miejsce)
Karolina Woźniak 2d (4. miejsce)
Jan Czeski 1a (5. miejsce).
 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Podkategorie