NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

 

W dniach 17-18 kwietnia grupa drugoklasistów z rozszerzonej geografii oraz klasy 2g wybrała się na wycieczkę do Międzyrzecza. Swoją przygodę z województwem lubuskim rozpoczęliśmy od zapoznania się z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Spacer przez sieć podziemnych korytarzy, czasem w zupełnej ciemności, przynosił wiele emocji. Dodatkowo trafiliśmy na świetnego przewodnika, który zachwycił nas swoim sposobem opowiadania oraz poczuciem humoru.

18 kwietnia 2018r. uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczyli w wyjeździe do Bydgoszczy. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć Exploseum. Po dawnej fabryce nitrogliceryny oprowadzali Nas przewodnicy przebrani za Alfreda Nobla i partyzanta. Później pojechaliśmy do centrum miasta, by odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie wtajemniczeni zostaliśmy w dzieje higieny oraz zabiegów pielęgnacyjnych.  Mogliśmy również wykonać swoje własne mydełko. Następnie udaliśmy się do Krainy Karmelu. W tym miejscu dowiedzieliśmy się,  z czego i w jaki sposób wyrabiane są lizaki oraz cukierki. Mieliśmy także szansę zrobić oryginalną pamiątkę z Bydgoszczy w postaci własnoręcznie wykonanego lizaczka.

W czwartek 19 kwietnia społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego świętowała dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od Apelu Pamięci, w którym przywołano postaci założycieli szkoły, jej dyrektorów, kadry profesorskiej oraz pracowników. Uczniowie złożyli również wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą tych wszystkich, którzy z „Piętnastką” związali swoje życie zawodowe.

W przeprowadzonym 18 kwietnia  etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczennica Joanna Banaszak zajęła I miejsce natomiast Mateusz Wesołowski IV miejsce.Dodatkowo Joanna Banaszak będzie reprezentowała naszą Szkołę i Archidiecezję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 4 - 5 czerwca.

***

W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka uczeń z kl.2a Jakub Małkowski za bardzo dobry wynik otrzymał dyplom i nagrodę książkową a Adrian Malanowski,Szymon Sydorowicz, Antoni Borowski, Małgorzata Kruszka, Kinga Roszak, Roksana Krysztofiak, Jeremi Herwart, Jan Kozłowski i Maciej Dolatkowski dyplomy wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

***

Dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Małgosia Kruszka, Natalia Rządzińska i Alicja Miłoszewska (2a) oraz Karolina Biniecka, Kasia Matysiak i Jakub Krzemiński(2f) popisały się ogromną wiedzą na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego i w XVII edycji Powiatowego Konkursu Wielkie Rocznice, który odbył się 2o kwietnia  zajęły miejsca na podium.
Ala, Małgosia i Natalia zajęły pierwsze miejsce, natomiast Kasia, Karolina i Jakub - trzecie.
Gratulujemy ogromnej wiedzy i sukcesu!

16 kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w Dniach Turystyki organizowanych przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych na UAM-ie w Poznaniu. Podczas dziesięciogodzinnego wyjazdu poznaliśmy wiele inspirujących historii, które otworzyły nam oczy na ludzkie możliwości. Na warsztatach survivalu w podróży mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności rozpalania ognisk oraz otrzymaliśmy kilka przydatnych porad, jak poradzić sobie w trudnych warunkach. Potem mieliśmy okazję poznać Tandemowe Trip Love w składzie: Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki i ich pies Kadlook, którzy przez dziewięć miesięcy przedzierali się przez śniegi północy na dwuosobowym rowerze z przyczepą.

Kolejną część poprowadziły Zuza Chabowska i Anna Szostak, studentki, które wraz ze swoim przyjacielem udały się w autostopową podróż do Maroka. Następnie uczestniczyliśmy w wieczorku japońskim, który składał się z dwóch wykładów przybliżających nam Kraj Kwitnącej Wiśni. Mogliśmy również zobaczyć pokaz judo oraz wziąć udział w konkursie jedzenia pałeczkami i quizie wiedzy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Podczas przerwy mieliśmy przyjemność skosztowania prawdziwej marokańskiej herbaty, pomalowania się naturalną szminką oraz dotknięcia saharyjskiego piasku. Zwieńczeniem tego dnia był wyczekiwany przez wszystkich wykład znanego podróżnika Pana Aleksandra Doby. W niezwykle humorystyczny sposób przedstawił nam swoje trzy wyprawy transatlantyckie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów, by stawić czoła wyzwaniom kolejnych dni (rady otrzymane podczas warsztatów survivalowych na pewno się nam przydadzą).
Antonina i Katarzyna

Podkategorie