NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

Znamy już wyniki konkursu Supermatematyk- finał powiatowy (półfinał wojewódzki).
Klasy pierwsze-I miejsce zajął Jan Kozłowski z klasy 1A
Klasy drugie-II miejsce zajął Wojciech Doberschutz z klasy 2A
Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się jeszcze następujący uczniowie:
kl.1-Roksana Krysztofiak i Jeremi Herwart,
kl.2-Natalia Rządzińska, Aneta Niewiadomska, Alicja Miłoszewska i Mikołaj Nowicki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 kwietnia w Poznaniu.

16 marca gościliśmy w naszej szkole panią profesor Elżbietę Wesołowską z Instytutu Filologii Klasycznej UAM oraz pana profesora Krzysztofa Wesołowskiego - dziekana wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, którzy wygłosili interesujące wykłady.

14 marca –  w dniu liczby PI – po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs na zapamiętanie i odtworzenie jak największej liczby cyfr po przecinku liczby PI.
Co roku poziom konkursu jest wyższy – dwa lata temu oczekiwaliśmy od uczestników tylko 50 cyfr, w poprzednim – stu, a w tym minimum 120 cyfr. Z roku na rok nasi uczniowie – a dokładniej Lilianna Kłos – pobijają rekord. Dwa lata temu podała 310 cyfr, w minionym – 410 cyfr. W tym roku czekaliśmy na kolejny rekord.

I po raz kolejny (drugi w bieżącym roku szkolnym), uczniowie naszej (ale nie tylko naszej) szkoły zostali wyróżnieni za wyniki swojej pracy. W poniedziałek 12 marca odbyła się ceremonia rozdania stypendiów przedmiotowych i artystycznych, podczas której uhonorowany został wysiłek uczniów z gnieźnieńskich liceów.

Dnia 3 marca 2018r. odbył się finał powiatowy i zarazem półfinał wojewódzki konkursu Supermatematyk. Wzięli w nim udział również nasi uczniowie.

Podkategorie