NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

Klub Dyskusji o Książce zaprasza miłośników literatury do wspólnej zabawy i zmierzenia się w literackim pojedynku. Zadania konkursowe będą miały formę quizu i dotyczyć będą popularnych zagadnień z zakresu literatury. Turniej jest częścią VIII Festiwalu Literackiego PRETEKSTY. Turniej odbędzie się 24 marca o godz. 17.00. Szczegółowy regulamin znajdziecie w zakładce KONKURSY.

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału

w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz

w kategorii: opowiadanie

pt. Moja niepodległość

Jeśli piszesz do szuflady, a chcesz swoją twórczością podzielić się z innymi to znaczy, że to propozycja właśnie dla Ciebie. Przelej na papier swoje myśli i emocje, opatrz godłem i prześlij  na adres zamieszczony w regulaminie. Dla najlepszych przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Na Twoją pracę czekamy do końca marca.

Mecenat: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Patronat: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Zeszyty Poetyckie, Popcentrala.

W środę,  28 lutego drużyna chemików "Dąbrówki" stanęła na starcie  Maratonu Chemicznego, organizowanego po raz siódmy przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

Julia Marek z 2a i Julia Gerke z 1b wykazały się najlepszą znajomością praw konsumenta podczas finału powiatowego Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

Dziewczyny świetnie poradziły sobie z pięćdziesięcioma pytaniami przygotowanymi przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów – panią Renatę Boborowską – Paszczak i pokonały ponad dwudziestu pięciu konkurentów z ośmiu szkół.

Dziewiątego lutego uczniowie naszego liceum uczący się chemii w zakresie rozszerzonym, pod opieką Pań profesor: Justyny Kaszyńskiej i Joanny Graczyk uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Nie była to jednak zwykła wycieczka, a wyprawa do świata nauki i doświadczeń.
Na początku udaliśmy się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” - to interaktywne centrum, które promuje nowoczesną komunikację naukową.
Sześć kondygnacji budynku wypełnionych po brzegi ruchomymi eksponatami, interaktywnymi gadżetami i supernowoczesnymi maszynami pozwoliło nam na trzy godziny zwiedzania.

Podkategorie