NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

Droga Społeczności II LO

Prosimy o pomoc dla absolwenta naszej szkoły – Marka Śliperskiego. Pamiętamy go jako bardzo sympatycznego i zdolnego człowieka - świetnie liczył, pisał niezwykłe wypracowania, swobodnie konwersował z anglistami.

Trudno pogodzić się z chorobą młodego wychowanka i kolegi z klasy. Szkoda, że siły pełnego życia człowieka zamiast na rozwój, radość i miłość muszą zostać w dużej mierze zużyte na walkę z chorobą.

Marek nie poddaje się i mamy nadzieję, że Jego przykład także nas zmotywuje do cieszenia się każdą chwilą i do działania. RAZEM możemy więcej, dlatego licząc na solidarność społeczności II LO zachęcamy do wpłat: https://pomagam.pl/WsparciedlaMarka

26 stycznia, dziewięćdziesiąt osiem dni przed maturą, w restauracji Magnolia w Bystrzycy koło Trzemeszna odbyła się studniówka uczniów naszego liceum. Organizatorem tego wydarzenia byli rodzice maturzystów pod wodzą profesora Klaudiusza Kozłowskiego.

Ostatni piątek i sobota stycznia minęły pod znakiem 64. Olimpiady Chemicznej, a dokładniej jej II etapu, do którego awansował nasz uczeń Mikołaj Nowicki z klasy 2D. W piątek odbyła się niezwykle wyczerpująca część pierwsza: 5 zadań teoretycznych przewidzianych  na 5 godzin pracy, a w sobotę od rana cała rywalizująca dwudziestka spotkała się w laboratorium chemicznym, aby podjąć się iście syzyfowej pracy detektywistycznej w celu identyfikacji "tajemniczych związków".

W dniach 23- 24 marca 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Literackiego "Preteksty", któremu będzie towarzyszyć  juz po raz piąty Konkurs Recytatorski "Niektórzy lubią poezję". Tematem przewodnim tegorocznych zmagań Mistrzów Słowa będzie poezja Zbigniewa Herberta. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Bliższe informacje i regulamin  znajdziecie w zakładce KONKURSY.

22 stycznia był szczególnym dniem dla humanistów, którzy marzą o karierze prawniczej. W tym dniu wybraliśmy się do Sądu Rejonowego w Gnieźnie, aby poznać tajniki rozpraw sądowych i pracy sędziego. Na początku zostaliśmy skontrolowani przez ochronę, której zadaniem było upewnienie się, że nie wnosimy żadnych niebezpiecznych przedmiotów do budynku. Później mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch rozprawach sądowych, podczas których dowiedzieliśmy się, jak odpowiedzialnym i poważnym zajęciem jest rola sędziego. W trakcie krótkiej przerwy mogliśmy podejść do stanowisk sędziego i prokuratora.

Podkategorie