NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

Tradycyjny piętnastkowy koncert kolęd zmienił w tym roku swoje oblicze. Uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się licznie na schodach przed kościołem pw. Św. Michała Archanioła. Przystrojeni w mikołajowe czapki, z uśmiechami na twarzach zaśpiewali kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy akompaniamencie licznych instrumentów, wprowadzając gnieźnian w pogodny, świąteczny nastrój i życząc im radosnych i szczęśliwych Świąt.

W czwartek, 21 grudnia 2017r. udaliśmy się do Barczyzny z prezentami w ramach Szlachetnej Paczki. Uczniowie już dzień wcześniej zapakowali rzeczy dla potrzebującej rodziny. W Barczyźnie spotkała nas "miła" niespodzianka, nasz samochód dostawczy ugrzązł w błocie. Z pomocą ruszył nam sąsiad i jego traktor. W trakcie akcji ratunkowej część z nas ruszyła z prezentami w kierunku domu oddalonego o 1 km. Droga nie była łatwa, musieliśmy przedostać się przez zabłoconą ścieżkę. Przemarznięte dłonie i stopy nie przeszkodziły nam w dostarczeniu podarunków. Radość była ogromna, pojawiły się łzy szczęścia. Dziewczynki od razu zabrały się za otwieranie prezentów. Cały pokój tonął w świątecznym papierze.

W czwartek, 7 grudnia, odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty filmowe. Zapraszamy do zapoznania się z relacją prowadzącej zajęcia – liderki Filmoteki Szkolnej – pani Katarzyny Czubińskiej.

Jak co roku, kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, mamy możliwość aktywnego udziału w różnorodnych akcjach charytatywnych. Uczniowie II LO jak zwykle nie zawiedli, o czym świadczą hojne datki i pokaźna paczka artykułów. Ale zacznijmy od początku...

Zaczęło się od trzaskającego mrozu i śniegu na parkingu koło Piotra i Pawła, a skończyło pod jasno oświetloną choinką w centrum Berlina. Było aktywnie, ciekawie i zimno. Miał szczęście ten, kto założył ciepłe skarpety.

Podkategorie